Z Harfi İle Başlayan İlaçlar

Zimaks Film Tablet

İlacın Etken Maddesi Sefiksimdir. Zimaks Film Tablet, vücuttaki bakterilerle savaşarak, solunum yolu enfeksiyonları (zatürre, kulak-burun-boğaz enfeksiyonları, bronşit, farenjit, sinüsit, bademcik iltihabı, orta kulak iltihabı gibi) ve idrar yolu enfeksiyonlarını (idrar kesesi iltihabı, idrar kanalı iltihabı, böbrek iltihabı gibi) tedavi edici bir antibiyotiktir.

enfeksiyon4

ZİMAKS FİLM TABLET HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR

 • İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 • Solunum yolu enfeksiyonları (zatürre, kulak-burun-boğaz enfeksiyonları, bronşit, farenjit, sinüsit, bademcik iltihabı, orta kulak iltihabı gibi) ve idrar yolu enfeksiyonlarını (idrar kesesi iltihabı, idrar kanalı iltihabı, böbrek iltihabı gibi) tedavi edici bir antibiyotiktir.
 • Bu ilaç soğuk algınlığı veya grip gibi virüslerin yol açtığı enfeksiyonları tedavi etmeyecektir.
 • Bu ilacın kullanımı ishale sebep olabilir ve bu durum yeni bir enfeksiyonun başlangıç işareti olabilir. İlacın kullanımı sırasında aşırı sulu ve kanlı ishaliniz varsa ishali durdurmak için başka bir ilaç kullanmayın, derhal doktorunuza başvurup, acil yardım isteyiniz.
 • Bu ilacı kullanırken kendinizi iyi hissetseniz bile doktorunuzun önerdiği sürece kullanmanız gerekiyor. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşme belirtileri görülebilir. Enfeksiyonun vücudunuzdan tamamen temizlenmesi için ilacınızı doktorunuzun önerdiği süre boyunca kullanın.
 • Bu ilacın kullanımından 1 saat öncesi ve sonrası herhangi bir antiasit kullanmayın. Çünkü antiasitler vücutta bu ilacın emilimini zorlaştırabilir.
 • Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmamalısınız. Anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

ZİMAKS FİLM TABLETİN KULLANIM ŞEKLİ

 • Doktorunuz bu ilacı size nasıl reçete ettiyse lütfen o şekilde kullanın ve tedavi süresince doktorunuzun verdiği direktiflere harfiyen uyun.
 • İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alın. Tercihen yemeklerle birlikte veya aç karnına alabilirsiniz.

ZİMAKS FİLM TABLETİN OLASI YAN ETKİLERİ

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi durumlarda hemen doktorunuzu bilgilendirin.
 2. Kanlı veya sulu ishal, kırmızı cilt döküntüsü ve ciltte soyulma gibi yan etkilerden herhangi biri görülürse derhal doktorunuza başvurun.

ZİMAKS FİLM TABLETİN ETKEN MADDESİ

Sefiksim

İlaç Marka İsmi

Zimaks Film Tablet

Daha Fazla Göster

Benzer İlaçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu