Z Harfi İle Başlayan İlaçlar

Zero-P Film Tablet

İlacın etken maddesi Flurbiprofendir. Zero-P Film Tablet vücutta iltihap ve ağrıya sebep olan belirli biyolojik etkenleri azaltan, ağrı kesici ve iltihap durumlarında etkili bir ilaçtır.

Zero-P Film Tablet’in Ateş düşürücü etkisi vardır. Adet dönemi ağrıları, yumuşak doku yaralanmaları, tendon iltihabı, iltihaplı eklem romatizması, eklem kıkırdağında meydana gelen aşınma, ağrı ve fonksiyon kaybıyla belirti gösteren eklem iltihaplanması (osteoartroz) durumlarında, vücutta özellikle birbirine sürtünen organların arasında bulunan ve bunların aşınmalarına engel olan kese ya da torba şeklindeki oluşumların iltihabı (bursit), omurlarla kaburgalar arasındaki eklemlerin sertleşmesi, hareket yeteneğinin azalması ya da kaybolmasıyla karakterize çoğu erkeklerde görülen romatizmal hastalıkların (ankilozan spondilit) iltihabi durumlarında kullanılır.

Zero-P Film Tablet

Zero–-P Film Tablet HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR

 • Zero-P Film Tablet etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 • Vücutta iltihap ve ağrıya sebep olan belirli biyolojik etkenleri azaltan, ağrı kesici ve iltihap durumlarında etkili bir ilaçtır. Ateş düşürücü özelliği de vardır.
 • Eğer geçmişte yaşanmış veya şu an var olan mide – bağırsak ülseri, mide ve bağırsaklarda kanama, ciddi kalp yetmezliği ve Asetilsalisilik asit’e (Aspirin, Ecopirin, Coraspin, Asinpirine, ) alerji durumlarından herhangi birine sahipseniz bu ilacı kullanmayın.
 • Eğer daha önceden geçirmiş olduğunuz kalp krizi ve felç , kanama ve pıhtılaşma bozukluğu, geçirmiş olduğunuz mide ülseri veya mide kanaması ile kalp yetmezliği, yüksek kan basıncı, yüksek tansiyon, astım, burunda polip varlığı, karaciğer rahatsızlığı, böbrek rahatsızlığı , sigara kullanımı gibi durumlarda doktorunuzu bilgilendirmeden bu ilacı kullanmayın.
 • Bu ilacın kullanımı mide ve bağırsaklarda kanama ve delinme gibi riskler oluşturabilir.Siyah, kanlı katranımsı dışkı veya kanlı öksürük ya da kahve telvesi görünümünde kusma gibi kanama belirtilerinden herhangi biri görüldüğünde acilen doktorunuza başvurun.
 • İlacın kullanımı sırasında göğüs ağrısı, halsizlik, nefes almada zorluk, konuşmada bozukluk, görme ve denge bozuklukları gibi kalp ve dolaşım problemlerinin herhangi biri ile karşılaşırsanız tıbbi yardım için acilen doktorunuza başvurmalısınız.
 • Bu ilacın kullanımı kalp krizi ve felç de dahil olmak üzere yaşamı tehdit eden kalp ve dolaşım problemlerini arttırmaktadır.
 • Bypass ameliyatı öncesi ve sonrası bu ilacı kesinlikle kullanmayın.
 • Bu ilacı kullanırken kesinlikle alkol almayın. Çünkü alkol mide kanaması riskinizi arttırabilir.
 • Yaşlı yetişkinlerin mide ve bağırsaklarla ilgili yan etkilere maruz kalma riski daha fazladır.
 • Doktor tavsiyesi olmadan bu ilacı çocuklara vermeyiniz.
 • Hamilelik döneminde bu ilacın kullanımı doğmamış bebeğe zarar verebilir. Hamile iseniz ya da hamile kalmayı planlıyorsanız doktorunuzu bilgilendirinz. Emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayın.

Zero–-P Film Tablet KULLANIM ŞEKLİ

 • Doktorunuz bu ilacı size nasıl reçete ettiyse lütfen o şekilde kullanın ve tedavi süresince doktorunuzun verdiği direktiflere harfiyen uyun.
 • İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alın.

Zero–-P Film Tablet OLASI YAN ETKİLERİ

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendirin.
 2. Mide bulantısı, kusma, hazımsızlık, karın ağrısı, ishal, kabızlık, gaz, nezle, baş dönmesi, sinirlilik, kulaklarda çınlama, bulanık görme gibi hafif yan etkiler görülebilir.

Zero–-P Film Tablet ETKEN MADDESİ

Flurbiprofen

İlaç Marka İsmi

Zero–P Film Tablet

Daha Fazla Göster

Benzer İlaçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu