R Harfi İle Başlayan İlaçlar

Recoside Merhem

İlacın etken maddesi Tiyokolşikosiddir. Recoside Merhem, kasların aşırı seviyede gerilmesinden sorumlu olan beyin ve omurilik kaynaklı kas gerginliğini azaltan ve ortadan kaldıran kas gevşetici bir ilaçtır. Kas ve iskelet sistemindeki ağrılar, bel ağrısı, siyatik ağrıları, istem dışı kas kasılmaları, kas gerginliği durumu, sırt ağrısı, boyun tutulması, romatizma hastalıkları ve bir hasar veya zedelenme sonucu oluşan ağrılar ile ilgilidir.

siniragrisi

RECOSİDE MERHEM HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR

 • İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 • Kas ve iskelet sistemindeki ağrılar, bel ağrısı, siyatik ağrıları, istem dışı kas kasılmaları, kas gerginliği durumu, sırt ağrısı, boyun tutulması, romatizma hastalıkları ve bir hasar veya zedelenme sonucu oluşan ağrılar ile ilgilidir.
 • Diğer kas gevşeticiler ile birlikte bu ilacı kullanmayın. Sürekli kullandığınız kas gevşetici ilacınız var ise bunu doktorunuza bildirmelisiniz.
 • Tedaviniz süresince bu ilaçla birlikte, güneş koruyucuları ve losyonları, böcek kovucular ve diğer cilt ürünlerini kullanmayın.
 • Bu ilacın kullanımı sırasında ilacı uyguladığınız bölgede tahriş oluşursa, ilacın alımını durdurup, doktorunuza başvurun.
  İlacı enfeksiyonlu, egzamalı, açık yaralı, kabartı ve isilik oluşmuş cilt bölgesi ve yanık cilt bölgelerinde kullanmayın. Bu tür durumların tamamen iyileşmesini bekleyin. İyileştikten sonra ilacı uygulayın.
 • İlacınızı uyguladıktan sonra en az 10 dakika kuruması için bekleyin. Merhem kuruduktan sonra giyinin.
 • İlacınızı uyguladıktan en az bir saat banyo veya duş yapmayın.
 • Tedavi edilen cilt bölgesini bandaj ile sarmayın ve sıcak su torbası ya da sıcak havlu gibi sıcağa maruz kalacak şekilde uygulamalar yapmayın.
 • Eğer böbrek hastalığı, kanın pıhtılaşmasını önleyen ilaç kullanımı ve kanama problemleri durumlarından herhangi birine sahip iseniz bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza bildirin. Bu ilacın kullanımı size uygun olmayabilir ya da ilacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamaları ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 • İlacın ağzınızı ve gözlerinize temasından kaçının. İlacın bu bölgelere teması halinde bol su ile yıkayın.
 • Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayın. Bu ilacın kullanımı anne karnındaki bebeğe ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

RECOSİDE MERHEM’İN KULLANIM ŞEKLİ

 • Doktorunuz bu ilacı size nasıl reçete ettiyse lütfen o şekilde kullanın ve tedavi süresince doktorunuzun verdiği direktiflere harfiyen uyun.
 • İlacı tedavi edilecek bölgeye yeterli miktarda ince bir tabaka halinde sıkın ve hafif hareketlerle masaj yaparak uygulayın.

RECOSİDE MERHEM’İN OLASI YAN ETKİLERİ

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendirin.
 2. Tahriş, kızarıklık, kabarma, kaşıntı görüldüğünde ilacın alımını durdurup hemen doktorunuza durumu bildirmelisiniz.

RECOSİDE MERHEM’İN ETKEN MADDESİ

Tiyokolşikosid

İlaç Marka İsmi

Recoside Merhem

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer İlaçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı