P Harfi İle Başlayan İlaçlar

Paracet Junior Lak Tablet

İlacın etken maddesi Parasetamol’dur. Paracet Junior Lak Tablet, çocuklarda hafif ve orta şiddetli ağrı ve ateş durumlarında kullanılan ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır.

basagrisi

PARACET JUNİOR LAK TABLET HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR

 • İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 • İltihaplı eklem ağrısı, bel ağrısı, kas ağrısı, sırt ağrısı, bel ağrısı, baş ağrısı, diş ağrısı, soğuk algınlığı ağrıları, yüksek ateş durumlarında kullanılır.
 • Eğer karaciğer hastalığınız veya böbrek hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce durumunuz doktorunuza söyleyin. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya ilacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 • Bu ilaç ağrılı durumlarda yetişkinlerde 10 günden fazla, çocuklarda ise 5 günden fazla kullanılmamalıdır. Eğer şikayetleriniz bu süre içerisinde iyileşmezse veya daha kötüye giderse ilacın alımını durdurup, derhal doktorunuza başvurun.
 • Bu ilacı 6 yaşından küçük çocuklarda doktor tavsiyesi olmadan kullanmayın.
 • Bu ilacı doktorunuzun size tavsiye ettiği süreden daha fazla kullanmayın. Çünkü karaciğerinize ciddi zararlar verebilir.
 • Eğer alkol kaynaklı karaciğer hastalığınız varsa veya alkol bağımlılığınız ya da günde 3 kadehten fazla alkol tüketiyorsanız doktorunuz ile görüşmeden bu ilacı kullanmayın. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir..
 • Bu ilacı kullanırken alkol almaktan kaçının. Çünkü ilaçla birlikte alkol kullanımı karaciğerinize ciddi zararlar verebilir. İlacın yan etkilerini daha da arttırabilir.
 • Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde bu ilacın kullanılması sakıncalı olduğundan dolayı bu ilacı doktorunuza danışmadan kesinlikte kullanmayın.

PARACET JUNİOR LAK TABLET’İN KULLANIM ŞEKLİ

 • Doktorunuz bu ilacı size nasıl reçete ettiyse lütfen o şekilde kullanın ve tedavi süresince doktorunuzun verdiği direktiflere harfiyen uyun.
 • İlacınızın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alın. Tercihen yemeklerle birlikte veya yemeklerden ayrı olarak alabilirsiniz.

PARACET JUNİOR LAK TABLET’İN OLASI YAN ETKİLERİ

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendirin.
 2. Karın ağrısı, karında rahatsızlık hissi, bulantı, deri ve gözlerde sararma, alışılmadık kanama, kolay çürüme ve aşırı halsizlik belirtileriyle kendini gösteren karaciğerde fonksiyon bozukluğu belirtilerinden herhangi birine sahipseniz ilacın alımını durdurup, tıbbi yardım için derhal doktorunuza başvurun

PARACET JUNİOR LAK TABLET’İN ETKEN MADDESİ

Parasetamol

İlaç Marka İsmi

Paracet Junior Lak Tablet

Daha Fazla Göster

Benzer İlaçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu