P Harfi İle Başlayan İlaçlar

PANADOL EXTRA Film Tablet

İlacın etken maddesi Parasetamol, Kafeindir. PANADOL EXTRA Film Tablet, ağrı kesici ve ateş düşürücüdür. Ayrıca romatizmaya karşı da etkili bir ilaçtır. Damarlarda genişlemeye ve terlemeye yol açarak vücut ısısını düşürür. Hafif ve orta şiddetli ağrılar (soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlara bağlı ağrılar, adet dönemi ağrısı, baş ağrısı, migren, boğaz ağrısı, bel ağrısı, sırt ağrısı, kas ağrısı, diş ağrısı), eklem iltihaplanmalarına bağlı ağrılar, kireçlenmeye bağlı ağrılar ve ağrıların eşlik ettiği ateşli durumlarda kullanılır.

basagrisi

PANADOL EXTRA FİLM TABLET HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR

  • İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  • Hafif ve orta şiddetli ağrılar (soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlara bağlı ağrılar, adet dönemi ağrısı, baş ağrısı, migren, boğaz ağrısı, bel ağrısı, sırt ağrısı, kas ağrısı, diş ağrısı ), eklem iltihaplanmalarına bağlı ağrılar, kireçlenmeye bağlı ağrılar ve ağrıların eşlik ettiği ateşli durumlarda kullanılır.
  • Eğer karaciğer hastalığınız veya böbrek hastalığınız varsa veya kansızlık (anemi), kalp rahatsızlığınız ya da akciğer rahatsızlığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce durumunuz doktorunuza söyleyin. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya ilacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
  • İlaç kullanımına rağmen yetişkinlerde 10 günden fazla süren ağrılarda ve çocuklarda 5 günden fazla süren ağrılarda ya da 39, 5 dereceden yüksek ateşli olanlarda veya 3 günden fazla süren ateşte ve tekrarlayan ateşli durumlarda kullanılmamalıdır.
  • İlaç kullanımına rağmen belirtilerinizde bir iyileşme görülmez, hatta daha da şiddetlenirse ilacı kullanmayı bırakıp doktorunuzla görüşün.
  • Bu ilacı kullanırken alkol almaktan kaçının. Çünkü ilaçla birlikte alkol kullanımı karaciğerinize ciddi zararlar verebilir.
  • Bu ilaç 12 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.
  • Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde bu ilacın kullanılması sakıncalı olduğundan dolayı bu ilacı doktorunuza danışmadan kesinlikte kullanmayın. Kafeinin düşük riskini arttırma olasılığı nedeniyle hamilelerde kullanımı önerilmez. Emzirme döneminde kafein anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

PANADOL EXTRA FİLM TABLET’İN KULLANIM ŞEKLİ

  • Doktorunuz bu ilacı size nasıl reçete ettiyse lütfen o şekilde kullanın ve tedavi süresince doktorunuzun verdiği direktiflere harfiyen uyun.
  • İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alın.

PANADOL EXTRA FİLM TABLET’İN OLASI YAN ETKİLERİ

  1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendirin.
  2. Çarpıntı, kansızlık (anemi), kan şekeri düşüklüğü (hipoglisemi), sarılık (yüzde ve gözlerde sararma), kan tahlili bozuklukları durumlarından biri yada birkaçı görüldüğünde ilacın alımını durdurup derhal doktorunuza başvurun.

PANADOL EXTRA FİLM TABLET’İN ETKEN MADDESİ

Parasetamol, Kafein

İlaç Marka İsmi

PANADOL EXTRA Film Tablet

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer İlaçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı