C Harfi İle Başlayan İlaçlar

Cymbalta Kapsül

İlacın Etken Maddesi Duloksetin hidroklorürdür. Cymbalta Kapsül, beyinde dengesiz hale gelerek endişe, kaygı ve depresyona sebep olabilecek kimyasalları etkileyen antidepresan bir ilaçtır. Depresyon tedavisi ve genel endişe hali, gerginlik hali tedavisi ile şeker hastası olan kişilerde sinir kaslarının neden olduğu ağrıların azaltılması için kullanır.

Cymbalta Kapsül
Cymbalta Kapsül

Cymbalta Kapsül HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR

İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
Beyinde dengesiz hale gelerek endişe, kaygı ve depresyona sebep olabilecek kimyasalları etkileyen antidepresan bir ilaçtır. Depresyon tedavisi ve genel endişe hali, gerginlik hali tedavisi ile şeker hastası olan kişilerde sinir kaslarının neden olduğu ağrıların azaltılması için kullanır.
İlk kez antidepresan kullanan kişilerde intihara yeltenme söz konusu olduğundan özellikle 24 yaş altı kişilerde bu ilacı kullanmaya başladıktan sonra 12 hafta doktor gözetiminde bulunulmalıdır.
Bu ilaç 18 yaşın altındaki gençlere doktor tavsiyesi haricinde verilmemelidir.
İlacı alırken alkol kullanmaktan kaçının. Çünkü alkol ilacın yan etkilerini arttırmaktadır.
Eğer karaciğer ve böbrek hastalığı, herhangi bir kanama ve pıhtılaşma problemi, göz tansiyonu, bipolar bozukluk, hap bağımlılığı, intihar düşüncesi öyküsü ve epilepsi gibi rahatsızlıklarınız var ise bu ilacı kullanmadan önce muhakkak doktorunuzu bilgilendirin ki duruma göre doz ayarlamaları yapılabilsin.
İlacı kullanırken kendine zarar verme ile ilgili düşüncelere sahip olma, davranışlarda ve ruh halinde değişiklikler, panik ataklar, uyku sorunları, alıngan, telaşlı, heyecanlı, sarılgan, huzursuz, agresif, ruhsal ve fiziksel olarak kendini hiperaktif hissetme gibi rahatsızlıklarda derhal doktorunuza başvurun..
Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmamalısınız.

Cymbalta Kapsül’ün KULLANIM ŞEKLİ

Doktorunuz bu ilacı size nasıl reçete ettiyse lütfen o şekilde kullanın ve tedavi süresince doktorunuzun verdiği direktiflere harfiyen uyun.
İlacınızın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alın. Yemek esnasında veya öğün aralarında alınabilir. Hergün aynı saatte ilacınızı almaya özen göstermelisiniz.

Cymbalta Kapsül’ün OLASI YAN ETKİLERİ

Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi durumlarda hemen doktorunuzu bilgilendirin.
İlacı kullanırken kendine zarar verme ile ilgili düşüncelere sahip olma, davranışlarda ve ruh halinde değişiklikler, panik ataklar, uyku sorunları, alıngan, telaşlı, heyecanlı, sarılgan, huzursuz, agresif, ruhsal ve fiziksel olarak kendini hiperaktif hissetme gibi yeni oluşan ya da kötüleşen yan etkiler ile kalp atışlarında düzensizlik, titremeler, mide bulantısı, kusma, ishal, iştahsızlık, halsizlik, güçsüzlük, halüsinasyonlar, nöbet gibi yan etkilerde acil yardım için derhal doktorunuza başvurun.

Cymbalta Kapsül’ün Etken Maddesi

Duloksetin hidroklorür

İlaç Marka İsmi

Cymbalta Kapsül

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer İlaçlar

2 Yorum

  1. Geri bildirim: Epanutin Ready Mixed Parenteral Ampul - ilacbilgileri.gen.tr
  2. Geri bildirim: Epdantoin Tablet - ilacbilgileri.gen.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı