C Harfi İle Başlayan İlaçlar

Clin Kapsül

İlacın Etken Maddesi Klindamisin hidroklorürdur. Clin Kapsül, vücuttaki bakterilerle savaşarak, bakterilerin sebep olduğu ağır derecedeki enfeksiyonları tedavi eden güçlü bir antibiyotiktir. Alt solunum yolu enfeksiyonları (zatürre, bronşit vb), üst solunum yolu enfeksiyonları (farenjit, orta kulak iltihabı, bademcik iltihabı, sinüsit gibi), kızıl, üreme ve boşalım sistemi enfeksiyonları, karın içinde meydana gelen enfeksiyonlar (karın zarı iltihaplanması), deri ve yumuşak doku enfeksiyonları (kıl kökü iltihaplanması, septisemi, kemik ve eklem enfeksiyonları, kadın üreme organları ile ilgili enfeksiyonlar, tedavi edici bir ilaçtır.

Clin Kapsül
Clin Kapsül

CLİN KAPSÜL HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR

  • İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  • Alt solunum yolu enfeksiyonları (zatürre, bronşit vb), üst solunum yolu enfeksiyonları (farenjit, orta kulak iltihabı, bademcik iltihabı, sinüsit gibi), kızıl, üreme ve boşalım sistemi enfeksiyonları, karın içinde meydana gelen enfeksiyonlar (karın zarı iltihaplanması), deri ve yumuşak doku enfeksiyonları (kıl kökü iltihaplanması, septisemi, kemik ve eklem enfeksiyonları, kadın üreme organları ile ilgili enfeksiyonlar, tedavi edici bir ilaçtır.
  • Bu ilacın kullanımı ishale sebep olabilir. Eğer sulu ve kanlı ishaliniz var ise acilen doktorunuza başvurun.
  • Eğer karaciğer hastalığı , böbrek hastalığı veya diyaliz tedavisi görüyor olmak, astım, egzama, alerjik cilt hastalıkları, mide veya kolit-kalın bağırsak iltihabı problemleriniz var ise bu ilacı kullanmadan önce muhakkak doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekmektedir.
  • Bu ilacı kullanırken kendinizi iyi hissetmeye başlasanız bile doktorunuzun verdiği kullanma süresini dikkate almalısınız. Çünkü hastalık belirtileriniz hastalığınız tam anlamıyla tedavi olmadan düzelme gösterebilir.
  • Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmamalısınız.

CLİN KAPSÜL’ÜN KULLANIM ŞEKLİ

  • Doktorunuz bu ilacı size nasıl reçete ettiyse lütfen o şekilde kullanın ve tedavi süresince doktorunuzun verdiği direktiflere harfiyen uyun.
  • Bu ilacın her dozu bir bardak dolusu su ile alınmalıdır.

CLİN KAPSÜL’ÜN OLASI YAN ETKİLERİ

  • Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendirin.
  • Kanlı ve sulu ishal, karın ağrısı, mide bulantısı, iştah kaybı, düşük ateş, ciltte veya gözlerde sararma, koyu renkli idrar gibi yan etkilerde ilacın kullanımını durdurup tıbbi yardım için derhal doktorunuza başvurun.

CLİN KAPSÜL’ÜN Etken Maddesi

Klindamisin hidroklorür

İlaç Marka İsmi

Clin Kapsül

Daha Fazla Göster

Benzer İlaçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu